Idén is tematikus napokkal, izgalmas előadásokkal készülünk a IX. Kolozsvári Magyar Napokra.
Programtervünk:
Szerda: #cultural entrepreneurship
2018. augusztus 22., 17:00
Megvizsgáljuk, hogy milyen kölcsönhatással van egymásra a kultúra, a média és a gazdaság, továbbá milyen hatása van egy kulturális fesztiválnak egy közösség, egy város életére, gazdasági fejlődésére. Milyen fenntartható üzleti modellek működnek a kulturális programok dimenziójában.
Előadók:
– Balog József a Szegedi Tudományegyetem médiatanára.
“A színházi fesztivál mint kulturális vállalkozás, avagy szabad színházak Magyarországon”
– Herczeg Tamás a Szegedi Szabadtéri Játékok igazgatója
– Szabó András Tibor digitálismédia-szakértő.
“Szénné égetett sorozatok és a gyémántfokozatú tartalmak világa”
Csütörtök: #trend
2018. augusztus 23., 17:00
Aktuális kommunikációs világtrendekkel foglalkozunk a második napon. Megvizsgáljuk a tartalomfogyasztási szokásokra vonatkozó legfrissebb statisztikai adatokat, értékeljük és elemezzük ezeket, és megnézzük, hogy a nagy világcégek hogyan szervezik kommunikációs stratégiáikat. Megvizsgáljuk ugyanakkor azt is, hogy milyen típusú kampányokat folytatnak a civil kezdeményezések, és melyek a legsikeresebbek 2017-18-ban, legyenek ezek egészségügyi, környezettudatosságra vagy a toleranciára vonatkozó kampányok.
– Forgács Mariann közösségi média szakértő.
“Hol tart ma a social media? Hogyan jutottunk a rajongók gyűjtésétől az influencer marketingig?”
– Joanelli Tamás közösségi média szakértő.
“#ProudtoBeSocial avagy, így néz ki belülről a #legjobbcsapat”
Péntek: #influencer
2018. augusztus 24., 17:00
Tíz éve még nem léteztek azok a szakterületek, amelyekben ma, a fiatal nemzedék egy jelentős része elhelyezkedik. Szemünk láttára szűnnek meg szakmák és munkahelyek, mert felhasználási területük annyira beszűkül, hogy feleslegessé válnak.
Ilyenkor kerül nagyon sok ember a pályaváltás kényszerű helyzetébe, amiből azonban jól is ki lehet jönni. Olyan embereket és élethelyzeteket szeretnénk bemutatni a harmadik napon, amelyben valaki kezébe vette sorsának irányítását és kezdeményezővé, vállalkozóvá vált. Motivációs történetek ezek, egyszersmind példát mutatva arra is, hogy hogyan lehet egy ötletből üzleti tervet, egy üzleti tervből vállalkozást faragni.
– Búza Kriszta vállalkozó
“Újragondolt karrierem története: hogyan szelídítettem meg félelmeimet”
– Molnár Ildikó és Héjja Izolda
“Bemutatkozik a Romániai Vállalkozásokért Egyesület Diaspora Startup programja”
Előadásaink után, finom falatok mellett, az ismerkedésre és a kapcsolatépítésre is alkalmat teremtünk. Szélessávú internetet, kávét és felfrissülési lehetőséget biztosítunk látogatóinknak. Rendezvényeink mindenki számára ingyenesek!
A program támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériuma (HU) a Nemzeti Tehetség Program révén és az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatala (RO)